Sanacja w Hawe Telekom zakończona

Hawe Telekom ogłosiło, że postępowanie sanacyjne spłóki zostało pomyślnie zakończone  i sąd prawomocnie zatwierdził układ.

Tym samym głównym akcjonariuszem spółki (99 proc. akcji) jest obecnie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

–  Mimo skomplikowanej sytuacji prawnej przez cały ten czas konsekwentnie rozwijaliśmy działalność i odnosiliśmy znaczące sukcesy biznesowe, a teraz kończymy proces restrukturyzacji i będziemy działać już bez dopisku „w restrukturyzacji" – podkreśla spółka.

Przypomnijmy, że w październiku ub. r. sąd zatwierdził układ Hawe Telekom z wierzycielami.  ARP będąca największym wierzycielem Hawe Telekom, w zamian za swoją wierzytelność wartą ponad 80 mln zł miała objąć prawie 100 proc. akcji operatora sieci światłowodowej. Do pozostałych wierzycieli spółki telekomunikacyjnej trafić ma ponad 51 mln zł w ratach rozłożonych na trzy lata.